CLOK logo

Cod Beck & Coalmire

10th February 2019

Results

CLOK logo
    Name                    Age class   Club         Time

Brown course
 1  Robert Baker                M40     CLOK        85:39
 2  James Meredith              M40     EBOR        93:24
 3  George Van Dam              M18     HALO        97:32
 4  Jasmine Girdlestone         W21     DRONGO     117:20
 5  Dougie Nisbet               M55     NN         119:39
 6  Richard Rigby               M50     CLOK       129:10


Blue course
 1  Charles Mayes               M50     CLOK        55:25
 2  Steve Corrigan              M60     EBOR        64:13
 3  George Hare                 M55     NATO        66:45
 4  Paul Wood                   M55     AIRE        69:12
 5  Martyn Dean                 M60     CLOK        71:31
 6  Rob Bailey                  M60     CLOK        71:53
 7  Roger Davies                M50     Ind         74:57
 8  Ruth Ker                    W50     CLARO       75:30
 9  John Green                  M45     CLOK        75:50
10  Jeff Harris                 M60     EBOR        78:01
11  Bob Cooper                  M70     NN          83:30
12  Jeneba Hampshire Wright     W18     NN          83:41
13  Bronwen Mansel              W21     SUFFOC      84:36
14  Simon Brook                 M60     EBOR        92:00
15  Chris Petre                 M55     CLOK       107:48
16  Paul Chapman                M60     CLOK       110:51
17  Carolyn Rigby               W50     CLOK       111:09

    Dominic Green               M16     CLOK          w14
    Paul Baker                  M65     Ind    wS m12 m14


Green course
 1  Steve Whitehead             M65     EBOR        42:48
 2  Sam Wood                    M21     AIRE        43:39
 3  James Gash                  M21     Ind         44:17
 4  Phill Batts                 M55     CLOK        44:37
 5  Maya Hampshire Wright       W16     NN          45:18
 6  Tim Field                   M55     LOC         47:31
 7  Jill Libby                  W60     CLOK        48:56
 8  Tony Thornley               M70     AIRE        49:04
 9  Nick Martin                 M45     CLOK        50:01
10  Karen Clark                 W60     EBOR        54:26
11  Ann Cranke                  W60     CLOK        54:30
12  Dennis Hooton               M55     CLOK        54:38
13  Paul Taylor                 M70     CLOK        57:42
14  Peter Avis                  M55     AIRE        58:02
15  Diane Mayes                 W45     CLOK        59:50
16  Shirley Wood                W60     AIRE        60:49
17  Steve Willis                M65     EBOR        64:25
18  Allen Barnes                M75     CLARO       65:41
19  Dave Peel                   M40     NN          66:03
20  Patricia Davies             W60     NATO        67:00
21  Paul Van Dam                M50     HALO        68:28
22  Adrian Carter               M45     EBOR        69:21
23  Trevor Peacock              M50     CLOK        69:56
24  Alexandra Hare              W18     NATO        70:01
25  Chris Burden                M70     AIRE        71:13
26  Ricardo Fernandes           M45     WCH         71:16
27  Boris Spence                M65     NN          71:50
28  William Lee                 M21     CLOK        73:41
29  Maja While                  W50     CLARO       73:51
30  Mary Rack                   W60     NATO        76:50
31  Liz Drew                    W70     EBOR        77:35
32  Barry Harrison              M80     CLOK        83:55
33  Osmond Gardner              M60     CLOK        86:48
34  Mike Ridealgh               M70     EBOR        88:50
35  Christine Roberts           W70     EBOR        91:00
36  Tony Bailes                 M40     CLOK        91:48
37  Richard Clark               M70     EBOR        92:49


Short Green course
 1  Mike Edwards                M50     RAFO        33:14
 2  Mark McLean                 M45     EBOR        33:44
 3  bethaney Russell            W16     NN          37:18
 4  Bill Griffiths              M65     EBOR        39:37
 5  Peter Archer                M70     CLOK        39:53
 6  John Butler                 M75     HALO        43:34
 7  Wendy Taylor                W60     CLOK        44:33
 8  Mike Fairburn               M80     PFO         45:46
 9  Isla Mathieson              W50     CLOK        45:56
10  Joan Selby                  W75     CLOK        46:36
11  Elspeth Hooton              W55     CLOK        48:17
12  Jackie Barnes               W70     CLARO       52:12
13  Juliette McLean             W50     EBOR        54:30
14  Linda Whitehead             W65     EBOR        57:11
15  Helen Rafferty              W75     NATO        57:59
16  Maria Van Dam               W45     HALO        72:13
17  Quentin Harding             M55     CLARO       75:24
18  Joseph Trigg                M65     CLOK        75:53
19  Eileen Bedwell              W85     CLOK        76:37

    Christopher Drew            M70     EBOR         m7-8
    Clarissa Napier             W80     CLOK           m3


Light Green course
 1  Tom Finney                  M16     CLOK        38:36
 2  Niamh Tucker-Mcauley        W16     CLOK        41:02
 3  Liam Green                  M14     CLOK        41:34
 4  Yolanda Hampshire Wright    W12     NN          46:53
 5  Emma Van Dam                W16     HALO        48:16
 6  Sam Rhodes-dawber           M16     CLOK        51:22
 7  Tamsin Gent                 W16     CLOK        54:07
 8  Isabel Mayes                W14     CLOK        55:01
 9  Celia Dean                  W60     CLOK        62:20
10  Ian MacGregor               M45     CLOK        62:56
11  Joan Hanson                 W50     NN          63:22
12  Lisa Wetherill              W50     CLOK        66:57
13  Rachel Dawber               W40     CLO         67:10
14  Martin Adamson              M75     CLOK        96:28


Orange course
 1  Rebecca Mayes               W12     CLOK        40:44
 2  Vincent Fong                M19     DUOC        53:49
 3  Jo Thornley                 W70     AIRE        58:29
 4  Hannah Brown                W41     Ind         62:53
 5  Christine Hayes             W60     CLARO       75:14
 6  Helen Adams                 W50     Ind         80:06
 7  Roberta Marshall            W60     NN          89:28


Yellow course
 1  Ava Bourne                  W10     Ind         25:26
 2  Esme Tucker-Mcauley         W12     CLOK        28:01
 3  Vihra Staykova              W12     Ind         49:43


White course
 1  Ian McLean                  M10     EBOR        17:46
 2  James Martin                M10     CLOK        20:24
 3  Rosemary McLean             W10     EBOR        26:39
 4  Carys Hunter                W5      Ind         28:23
 5  Ewan Hunter                 M5      Ind         28:31
 6  Maya Staykova               W6      Ind         32:14
 7  Alexandra Hanson            W5                  33:30

    Zoe Hanson                  W4      Ind            mS
    Finley Baker                M4      CLOK          rtd