CLOK logo

Eston Moor and Lazenby Bank

7th April 2019

Results

CLOK logo
    Name                    Age class   Club         Time

Brown course
 1  Andy Thorpe                 M50     EPOC        65:06
 2  James Gash                  M21     Ind         70:51
 3  Alice Rigby                 W21     CLOK        74:37
 4  Joseph Goodwin              M20     WCOC        74:44
 5  James Meredith              M40     EBOR        76:26
 6  Francis Shillitoe           M45     NATO        78:16
 7  David Williams              M55     AIRE        78:24
 8  Keith Tonkin                M60     BL          81:09
 9  Vicky Bailey                W21     EBOR        81:26
10  Andrew Henderson            M55     WAOC        83:07
11  Thomas Aspin                M18     CLOK        89:32
12  Alastair Mackenzie          M60     CLOK        92:31
13  Kevin Francis               M35     EBOR       105:11
14  Richard Rigby               M50     CLOK       108:12
15  Andrew McRoyall             M50     Ind        109:57
16  Dougie Nisbet               M55     NN         129:55

    George Hare                 M55     NATO       m11-19


Blue course
 1  Quentin Harding             M55     CLARO       46:37
 2  Charles Mayes               M50     CLOK        57:14
 3  George Van Dam              M18     HALO        58:50
 4  Alexander Mathers           M45     CLOK        62:12
 5  Ruth Ker                    W50     CLARO       62:21
 6  Laura Harrison              W18     EPOC        63:37
 7  Julian Lailey               M70     SROC        65:19
 8  Julian Warren               M55     NN          66:10
 9  Paul Gaines                 M45     BL          66:27
10  Paul Wood                   M55     AIRE        68:24
11  Christopher Wright          M60     CLOK        69:44
12  Tony Carlyle                M65     AIRE        69:55
13  Emma Harrison               W45     EPOC        70:11
14  David Riches                M55     CLOK        73:31
15  Timothy Evans               M55     CLARO       74:15
16  Jeff Harris                 M60     EBOR        74:20
17  Dominic Green               M16     CLOK        75:27
18  Ian Couch                   M70     EPOC        75:38
19  Rebecca Aspin               W20     CLOK        77:26
20  Alexandra Hare              W18     NATO        79:15
21  Paul Goldsmith              M45     NATO        80:51
22  Matthew Lunn                M40     CLOK        82:32
23  Ryan Noordally              M35     BAOC        85:29
24  Keith MacDermott            M70     EBOR        87:42
25  Michael Burt                M60     Red Roos    88:23
26  Camilla Darwin              W50     WAOC        89:00
27  Neil Hunter                 M55     CLOK        90:12
28  David Harrison              M45     EPOC        91:11
29  Martyn Dean                 M60     CLOK        96:43
30  Mike Hind                   M65     CLARO      101:12
31  Chris Petre                 M55     CLOK       106:29
32  Jonty Goodwin               M16     WCOC       122:20

    Megan Harrison              W20     EPOC         m6-9
    Stephen Powell              M50     CLOK          w14
    Simon Brook                 M60     EBOR       m12-14
    Craig Atkinson              M21     Ind        m10-14
    Carolyn Rigby               W50     CLOK          rtd


Green course
 1  Steve Whitehead             M65     EBOR        50:52
 2  Tony Thornley               M70     AIRE        56:00
 3  Maria MacKenzie             W40     EBOR        59:59
 4  Robin Thomas                M65     BL          60:06
 5  Jill Libby                  W60     CLOK        61:03
 6  Richard Cummings            M60     WCOC        62:35
 7  Christine Kiddier           W65     BL          64:20
 8  Julie Couch                 W60     EPOC        66:16
 9  Tony Davies                 M70     BOF         67:14
10  Shirley Wood                W60     AIRE        69:10
11  Colin Drury                 M70     SYO         69:31
12  Paul Van Dam                M50     HALO        69:42
13  Peter Avis                  M55     AIRE        70:00
14  Graham Todd                 M65     EBOR        71:41
15  Paul Jackson                M75     EPOC        72:19
16  Ann Cummings                W60     WCOC        73:48
17  William Lee                 M21     CLOK        74:02
18  Boff Whalley                M55                 74:18
19  Debby Warren                W55     NN          76:49
20  Jill Smith                  W65     EBOR        78:16
21  Chris Burden                M70     AIRE        78:36
22  Allen Barnes                M75     CLARO       79:18
23  Karen Clark                 W60     EBOR        84:36
24  Ricardo Fernandes           M45     WCH         85:38
25  Simon Schmuck               M60     CLOK        88:42
26  Paul Simmons                M65     HALO        88:46
27  Joanne Field                W45     NATO        88:55
28  Trevor Peacock              M50                 90:14
29  Livia Wright                W18     CLOK        91:04
30  Bill Melville               M75     TAY         93:07
31  Barry Harrison              M80     CLOK        95:25
32  Patricia Davies             W60     NATO        97:03
33  Mary Rack                   W60     NATO        97:10
34  Wendy Carlyle               W60     AIRE        98:37
35  Osmond Gardner              M60     CLOK       100:27
36  Deborah Goodwin             W55     WCOC       101:53
37  Ray Barnes                  M65     NOC        104:56
38  Anna Thorpe                 W16     EPOC       106:37
39  Kim Sanderson               W40     NATO       108:11
40  Graham Scott                M70     NATO       116:28
41  Rod Shaw                    M80     EPOC       122:57
42  Joe Trigg                   M65     CLOK       140:06

    Caroline Mackenzie          W55     CLOK          rtd
    Mike Ridealgh               M70     EBOR          m11


Short Green course
 1  Roy Bradley                 M70     CLOK        51:43
 2  Benedict Sanderson          M14     NATO        55:21
 3  Bill Griffiths              M65     EBOR        58:23
 4  Tom Crowther                M80     AIRE        61:46
 5  Mike Fairburn               M80     PFO         61:50
 6  Helen Gardner               W65     EBOR        64:01
 7  Christine Roberts           W70     EBOR        67:28
 8  Malcolm McIvor              M80     DEE         68:05
 9  Anne Schmuck                W55     CLOK        71:43
10  Mary Carrick                W70     HALO        73:54
11  Peter Archer                M70     CLOK        76:58
12  John Butler                 M75     HALO        81:36
13  Jackie Barnes               W70     CLARO       81:42
14  Michael Wood                M75     EPOC        94:15
15  Janet Todd                  W65     EBOR       118:00
16  Margaret Shaw               W65     EPOC       146:49

    Nick Martin                 M45     CLOK       m5 m13
    Mike Hardy                  M80     CLOK        m8-14


Very Short Green course
 1  Joan Selby                  W75     CLOK        69:23
 2  Eileen Bedwell              W85     CLOK       121:09
 3  Clarissa Napier             W80     CLOK       140:57


Light Green course
 1  Liam Green                  M14     CLOK        47:34
 2  Niamh Tucker-mcauley        W16     CLOK        49:13
 3  Tamsin Ker                  W16     CLARO       50:23
 4  Sam Rhodes-Dawber           M16     CLOK        52:25
 5  Celia Dean                  W60     CLOK       100:10
 6  Melanie Avis                W50     AIRE       101:13

    Chris Stoker                M40     Ind         m1-13
    Tamsin Gent                 W16     CLOK     m1-2 m5 m7-11


Red course
 1  Tom Finney                  M16     CLOK        49:37
 2  Matt Walker                 M21     Ind         61:40
 3  Barry Young                 M55     NN          63:12
 4  Peter Finney                M50     CLOK        64:09
 5  Kath Aspin                  W50     CLOK        71:33
 6  Ray Foulkes                 M55     Redcar      91:18
 7  Tracey Lyon                 W40     CLOK        93:19
 8  Linden Watson               M14     Ind         96:14


Orange course
 1  Rebecca Mayes               W12     CLOK        52:44
 2  Isobel Gaines               W14     BL          62:17
 3  Hebe Darwin                 W12     WAOC        64:35
 4  Oscar Sanderson             M12     NATO        65:54
 5  Roberta Marshall            W60     NN          90:40

    Will Finney                 M14     CLOK           w8
    Patricia Simmons            W65     HALO         m8-9


Yellow course
 1  Ava Bourne                  W11     Ind         37:47
 2  Alex Darwin                 M10     WAOC        46:49
 3  Alexandra Hanson            W10     Ind         52:51
 4  Zoe Hanson                  W10     Ind         52:53
 5  Elizabeth Hanson            W40     Ind         52:55
 6  Thomas Hanson               M40     Ind         53:09
 7  Dave Cleverly +2                    Ind         66:49
 8  Bloom Kathleen              W75     Ind         70:18


White course
 1  Carys Hunter                W10     Ind         25:45
 2  Euan Hunter                 M10     Ind         28:35