CLOK logo

Northallerton

7th July 2019

Results

CLOK logo
    Name                    Age class   Club         Time

Course A
 1  Leon Foster                 M35     AIRE        32:27
 2  Quentin Harding             M55     CLARO       34:27
 3  Joshua Cooper               M21     EBOR        35:58
 4  Chris Mackenzie             M21     CLOK        37:46
 5  Dave Murgatroyd             M21     AIRE        37:49
 6  Daniel Figg                 M21     EBOR        38:14
 7  James Gash                  M21     CLOK        39:02
 8  Thomas Aspin                M18     CLOK        39:20
 9  Will Drewe                  M35     CLARO       43:27
10  Martyn Dean                 M60     CLOK        52:38
11  Dougie Nisbet               M55     NN          56:31
12  Ian Warton-Woods            M21     Ind         56:53

    Stephen Eastley             M65     BL            m10


Course B
 1  Martin Ward                 M50     SYO         36:23
 2  Graeme Addison              M50     CLOK        39:14
 3  Ian Maxwell                 M55     RR          39:20
 4  David Aspin                 M50     CLOK        39:28
 5  Brendan Anglim              M45     CLOK        39:48
 6  Liz Drewe                   W35     CLARO       42:49
 7  Anne Murgatroyd             W35     AIRE        43:06
 8  Nick Martin                 M45     CLOK        44:11
 9  Stephen Powell              M50     CLOK        44:17
10  Rebecca Aspin               W20     CLOK        45:41
11  Dave Peel                   M40     NN          46:56
12  Martyn Broadest             M45     AIRE        47:41
13  Paul Van Dam                M50     HALO        48:04
14  Nicholas Langley            M45     CLYDE       50:39
15  David Murphy                M55     CLOK        51:19
16  Dougie Cochran              M50     TVOC        54:05
17  Julie Laverock              W50     MDOC        59:15
18  Jennamari Terava            W21     DVO         59:36
19  Amy Terava                  W21     DVO         61:14
20  Ian MacGregor               M45     CLOK        61:56
21  James Gardner               M45     NATO        76:06


Course C
 1  Paul Caban                  M55     INT         30:05
 2  Andrew Ridgway              M55     NOC         32:06
 3  Brian Ward                  M55     HALO        32:32
 4  Paul Turner                 M60     SELOC       37:24
 5  Davey Averill               M55     EPOC        38:28
 6  Robert Parkinson            M60     NOC         38:51
 7  Ruth Ker                    W50     CLARO       38:58
 8  Patrick Smyth               M60     BOF         39:39
 9  Ian Marshall                M55     AIRE        39:53
10  Steve Corrigan              M60     EBOR        40:16
11  Helen Parkinson             W50     NOC         40:47
12  Dennis Hooton               M55     CLOK        45:41
13  Allen Banister              M60     CLARO       46:17
14  Gwenda Cavill               W55     NATO        47:42
15  Lisa Broadest               W40     AIRE        49:22
16  Elaine Sutton               W50     DEE         49:29
17  Malcolm Hewitson            M60     CLOK        49:57
18  Allen Barnes                M75     CLARO       53:23
19  Andy Redfearn               M35     EBOR        54:52
20  Peter O'Connell             M60     EBOR        58:36
21  Lesley Ward                 W50     SYO         61:08


Course D
 1  Bill Hanley                 M65     SYO         29:54
 2  Eileen Maxwell              W55     RR          31:26
 3  Jill Libby                  W60     CLOK        31:48
 4  Gerry Symes                 M70     AIRE        32:42
 5  Richard Payne               M65     EPOC        33:03
 6  Roy Bradley                 M70     CLOK        34:31
 7  Kevin Gallagher             M70     LEI         37:30
 8  Paul Boyles                 M40     NATO        38:18
 9  Tamsin Ker                  W16     CLARO       38:36
10  Gill Adams                  W55     AIRE        38:39
11  Chris Burden                M70     AIRE        39:43
12  Debby Warren                W55     NN          41:37
13  Stephen Warner              M60     EPOC        41:41
14  Norman Hall                 M70     DEE         42:40
15  William Lee                 M21     CLOK        42:57
16  Patricia Davies             W60     NATO        44:02
17  Fred Miller                 M65     NATO        44:11
18  Henk Van Rossum             M65     AIRE        44:13
19  Ian Robson                  M65     EBOR        44:21
20  Charlotte Willis            W21     AIRE        46:27
21  Amanda Ward                 W55     HALO        47:03
22  John Smales                 M65     EBOR        47:10
23  Celia Dean                  W60     CLOK        47:33
24  Barry Harrison              M80     CLOK        47:36
25  Elspeth Hooton              W55     CLOK        53:05
26  Christopher Drew            M70     EBOR        53:33
27  Brian Davies                M65     NATO        54:16
28  Neil Croasdell              M70     EPOC        55:57
29  Joe Trigg                   M65     CLOK        59:26
30  Les Smithard                M65     KFO         60:42

    David Rose                  M65     PFO           rtd


Course E
 1  Heather Smithard            W70     KFO         28:27
 2  Roy Lindsell                M75     EPOC        29:01
 3  Adam Collinge               M45     AIRE        33:21
 4  Liz Drew                    W70     EBOR        33:42
 5  Saskia Warren               W20     NN          34:34
 6  Maureen Webb                W65     LEI         34:54
 7  Sue Levinson                W65     EPOC        35:48
 8  Arabella Woodrow            W65     EPOC        36:29
 9  Christine Roberts           W70     EBOR        37:17
10  Jackie Page                 W65     EPOC        39:31
11  Joan Selby                  W75     CLOK        39:33
12  Patrick Davey               M75     MAROC       39:37
13  John Butler                 M75     HALO        40:59
13  Jackie Barnes               W70     CLARO       40:59
15  Mary Carrick                W70     HALO        44:52
16  Tim O'Donoghue              M65     SOLWAY      44:59
17  Jean Lochhead               W70     EPOC        46:30
18  Richard Moss                M75     BL          48:40
19  Helen O'Donoghue            W55     SOLWAY      50:09
20  Mike Hardy                  M80     CLOK        55:03
21  Roberta Marshall            W60     NN          59:07

    Clarissa Napier             W80     CLOK       m9 m17


Course F
 1  Liam Green                  M14     CLOK        13:08
 2  Dominic Green               M16     CLOK        13:41
 3  Natalie Martin              W16     CLOK        17:10
 4  George Martin               M14     CLOK        18:34
 5  Hannah Brown                W16     NATO        20:00
 6  Isla O'Donoghue             W16     SOLWAY      26:59
 7  John Crosby                 M70     NATO        44:45


Course G
 1  James Martin                M10     CLOK        22:33
 2  Ethan Clarkson              M10     Ind         28:05
 3  Elizabeth Broadest          W10     AIRE        32:04
 4  Alexandra Hanson            W5      CLOK        34:22
 4  Darcey Mackinnon            W10     Ind         34:22
 6  Harriet Mackinnon           W10     Ind         35:07
 7  Zoe Hanson                  W5      CLOK        35:09
 8  Molly Potter                W6      Ind         36:26
 9  Rosie Potter                W4      Ind         36:46

    Charlotte Drewe             W3      CLARO    w3 m5-9 m11 m13