CLOK logo

South Gare

1st September 2019

Results

CLOK logo
    Name                    Age class   Club         Time

Brown course
 1  Nicholas Barber             M21     CLOK        43:25
 2  Duncan Archer               M40     CLOK        43:30
 3  Mark Bown                   M35     CLOK        44:30
 4  Brendan Anglim              M45     CLOK        52:13
 5  James Gash                  M21     CLOK        52:52
 6  Thomas Aspin                M18     CLOK        52:58
 7  Dominic Green               M16     CLOK        64:14
 8  Emma Harrison               W45     EPOC        64:32
 9  Alastair Mackenzie          M60     CLOK        64:33
10  Alice Rigby                 W21     CLOK        66:19
11  Rebecca Aspin               W20     CLOK        69:26
12  Martyn Dean                 M60     CLOK        71:40
13  David Harrison              M45     EPOC        74:08
14  Andrew McRoyall             M50     BOF         78:07
15  Richard Rigby               M50     CLOK        88:34


Blue course
 1  Andy Sykes                  M50     DVO         49:26
 2  David Allison               M55     STAG        49:57
 3  Charles Mayes               M50     CLOK        50:33
 4  Richard Payne               M65     EPOC        53:19
 5  Nick Martin                 M45     CLOK        54:31
 6  Stephen Powell              M50     CLOK        55:12
 7  Peter Jones                 M60     AIRE        55:57
 8  Pippa Archer                W40     CLOK        56:37
 9  Julian Warren               M55     NN          56:38
10  Hanne Bown                  W35     CLOK        57:32
11  Christopher Wright          M60     CLOK        57:43
12  Mike Bennett                M65     HH          58:50
13  Andrew Kelly                M60     AIRE        59:55
14  John Green                  M45     CLOK        61:48
15  Fred Miller                 M65     NATO        66:28
16  Ray Barnes                  M65     NOC         68:09
17  Roy Bradley                 M70     CLOK        68:16
18  Allen Barnes                M75     CLARO       69:55
19  Carolyn Rigby               W50     CLOK        70:00
20  Amanda Cooper               W50     EBOR        72:44
21  Tim Jenkins                 M50     NATO        76:30
22  Peter O'Connell             M60     EBOR        82:41
23  Andrew Nicoll               M75     NATO        89:30
24  Bob Cooper                  M70     NN          92:36
25  Susan Ford                  W21                 99:11

    Dennis Hooton               M55     CLOK          m11
    Paul Baker                  M60     BOF        m17-18
    John Hunter                 M20     CLOK          rtd


Green course
 1  Phill Batts                 M55     CLOK        44:04
 2  Ann Cranke                  W60     CLOK        46:42
 3  Maria Mackenzie             W40     EBOR        47:40
 4  Paul Taylor                 M70     CLOK        53:04
 5  Simon Schmuck               M60     CLOK        56:48
 6  Diane Mayes                 W45     CLOK        57:40
 7  Debby Warren                W55     NN          62:16
 8  Liam Green                  M14     CLOK        62:26
 9  Michael Little              M60     Ind         64:10
10  Graham Todd                 M65     EBOR        65:20
11  Karen Clark                 W60     EBOR        66:44
12  Livia Wright                W18     CLOK        68:55
13  William Lee                 M21     CLOK        75:21
14  Richard Clark               M70     EBOR        78:51
15  Caroline Mackenzie          W55     CLOK        82:18
16  Jean Fitzgerald             W65     SAX         84:56
17  Jackie Barnes               W70     CLARO       93:55
18  Ian MacGregor               M45     CLOK        97:51

    Paul Simmons                M65     HALO           m7
    Michael Wood                M75     EPOC          m13
    Paul Wood                   M55     AIRE          rtd


Short Green course
 1  Shirley Wood                W60     AIRE        29:50
 2  David Horn                  M70     EBOR        39:43
 3  Christine Roberts           W70     EBOR        47:13
 4  Peter Archer                M70     CLOK        47:48
 5  Bill Griffiths              M65     EBOR        49:42
 6  Linda Kelly                 W60     CLARO       49:59
 7  Katie Howlett               W50     EBOR        51:40
 8  Lorraine Batts              W60     CLOK        53:34
 9  Elspeth Hooton              W55     CLOK        54:05
10  Jean Lochhead               W70     EPOC        54:38
11  Judith Goodair              W75     EPOC        55:40
12  Sheila Smith                W70     EBOR        55:58
13  Guy Goodair                 M80     EPOC        57:55
14  Jane Payne                  W65     EPOC        58:04
15  Jackie Page                 W65     EPOC        59:13
16  Catherine Odell             W80     EBOR        60:58
17  Mike Hardy                  M80     CLOK        63:24
18  Eileen Bedwell              W85     CLOK        65:44
19  Clarissa Napier             W80     CLOK        67:16
20  Joan Selby                  W75     CLOK        74:38
21  Janet Todd                  W65     EBOR        83:21

    Carol Odell                 W50     EBOR           m7


Light Green course
 1  Isabel Mayes                W14     CLOK        43:59
 2  Andy Redfearn               M35     EBOR        49:01
 3  Martin Adamson              M75     CLOK        54:46
 4  Gill Hardy                  W80     CLOK        59:05
 5  Joseph Trigg                M65     CLOK        66:42
 6  Celia Dean                  W60     CLOK        68:27

    Patricia Simmons            W65     HALO           m7


Orange course
 1  Rebecca Mayes               W12     CLOK        29:08
 2  Carlos Alvarez Odell        M10     EBOR        30:34
 3  Alan Parker                 M70     AIRE        46:17
 4  Margaret Parker             W70     AIRE        53:20

    Sue Levinson                W65     EPOC     m5-6 m8-9
    Carolina Alvarez Odell      W9      EBOR          rtd


White course
 1  Elma Bown                   W1      Ind         56:22