CLOK logo

October Odyssey Day 2

26th September 2021

Results

CLOK logo
    Name                    Age class   Club         Time

Brown course
 1  Ben Windsor                 M21     DRONGO      25:45
 2  Ben Stevens                 M21     DRONGO      29:22
 3  John Ockenden               M21     DRONGO      30:24
 4  Cat Taylor                  W21     SYO         30:35
 5  Robert Baker                M40     CLOK        30:52
 6  Andy Simpson                M45     LEI         30:54
 7  Sarah Rollins               W45     SN          31:14
 8  Paul Pruzina                M21     DRONGO      32:34
 9  Lucy Todhunter              W40     SROC        33:02
10  Matthew Pickering           M21     DRONGO      33:11
11  Sam Fielding                M21     AUOC        33:47
12  Jamie Rennie                M50     WCOC        33:59
13  Helen Ockenden              W21     DRONGO      34:05
14  Simon Hunter                M50     WCOC        34:27
15  Tom Dobra                   M21     DRONGO      34:37
16  James Todhunter             M40     SROC        34:53
17  Rowan Lee                   M21     DRONGO      35:42
18  Jolyon Medlock              M45     WSX         37:05
19  Adrian Butter               M45     SN          38:53
20  Tom Matthew                 M50     SROC        39:14
21  Nigel Wright                M50     NN          39:28
22  Jeremy Knott                M21     DRONGO      40:35
23  Frances Shillitoe           M45     NATO        41:13
24  Matthew Foskett             M21     NN          41:16
25  Rory Burford                M21     DRONGO      41:38
26  Helen PruĹžina               W21     DRONGO      44:36
27  Miranda Leaf                W21     DRONGO      46:13
28  Zuzka Windsor               W21     DRONGO      47:10
29  John green                  M45     CLOK        47:13
30  David Todd                  M55     SYO         48:15
31  Alastair Mackenzie          M60     CLOK        48:21
32  Ben Mitchell                M45     NATO        49:19
33  Megan Harrison              W21     EPOC        49:51
34  Thomas Dutton               M21     NN          51:11
35  Kristian Groom              M40     SYO         52:06
36  Stuart Crawford             M50     WCOC        56:31
37  David Harrison              M50     EPOC        63:55
38  Dougie Nisbet               M55     NN          64:19
39  Tom Weatherby               M21     DRONGO      64:54

    Richard Watkins             M21     DRONGO        w14


Blue course
 1  Quentin Harding             M55     CLARO       26:02
 2  Chris Mackenzie             M21     CLOK        28:12
 3  Heather Monro               W50     CLOK        29:46
 4  Charles Mayes               M55     CLOK        30:41
 5  Ruth Ker                    W50     CLARO       31:26
 6  Gordon Parker               M55     SLOW        33:08
 7  Julia Preston               W35     SROC        33:21
 8  Sam Todd                    M16     SYO         34:42
 9  Andrew Kelly                M60     CLARO       35:12
10  Laura Harrison              W20     EPOC        35:39
11  Steve Holmes                M50     WCOC        35:46
12  Graham Lloyd                M55     EPOC        36:09
13  Helena Crutchley            W55     HALO        39:20
14  Richard Tiley               M60     LOC         39:58
15  Emma Harrison               W45     EPOC        40:01
16  Lynne Thomas                W50     WCOC        40:21
17  Julian Warren               M55     NN          41:18
18  Jo Matthew                  W45     SROC        41:38
19  Sharon Bowes                W50     CLARO       42:18
20  Clare Baker                 W40     CLOK        42:21
21  Samuel Higginbotham         M21     Ind         42:31
22  Meg Baker                   W21     NN          42:38
23  Tim Evans                   M55     CLARO       42:49
24  David Riches                M55     CLOK        43:19
25  Kate Hampshire              W50     NN          43:23
26  Stephen Eastley             M65     BL          43:51
27  Bronwen Doyle               W50     SYO         44:05
28  Robyn Stanyon               W55     SYO         45:34
29  Alex Crawford               W50     WCOC        49:34
30  Susan Ford                  W21     NN          55:48
31  Dave Peel                   M40     NN          57:49
32  Philip Nichols              M60     BL          58:52
33  Tim Jenkins                 M50     NATO        63:03
34  Jo Mitchell                 W45     NATO        76:22

    Andy Sykes                  M55     DVO            w4


Green course
 1  John Doyle                  M14     SYO         25:20
 1  John Britton                M70     MDOC        25:20
 3  Phill Batts                 M60     CLOK        26:11
 4  Karen French                W50     WIM         27:22
nc  Ann Cranke                  W65     CLOK        28:53
 5  Martyn Roome                M65     SROC        29:39
 6  Tony Davies                 M70     BOF         30:21
 7  Carol Edwards               W60     BL          31:36
 8  Natalie Holroyd             W21     DRONGO      31:46
 9  Helen Rennie                W45     WCOC        33:36
10  Jill Smith                  W65     EBOR        33:57
11  Andy Bowes                  M55     CLARO       34:06
12  Chris Rostron               M70     MDOC        34:48
13  Judith Cudden               W45     SYO         34:58
14  Nicola Brooke               W55     WSX         35:56
15  Anne Burbidge               W60     WCOC        38:00
16  Rebecca Medlock             W45     WSX         38:04
17  Debby Warren                W55     NN          38:20
18  Fred Miller                 M70     NATO        40:42
19  Kim Sanderson               W45     NATO        41:12
20  Neil Croasdell              M70     EPOC        43:12
21  Caroline Mackenzie          W55     CLOK        43:47
22  Allen Barnes                M75     CLARO       43:58
23  Paul Simmons                M70     HALO        47:08
24  Chris Burden                M70     AIRE        47:39
25  Linda Kelly                 W60     CLARO       47:52
26  Gill Harrington             W60     SYO         49:32
27  Joe Trigg                   M70     CLOK        51:07
28  Stephen Round               M70     SELOC       53:34
29  Mike Ridealgh               M70     EBOR        56:57
30  Janice Nichols              W60     BL          62:12
31  Osmond Gardner              M65     CLOK        69:54


Short Green course
 1  Karen Clark                 W65     EBOR        20:21
 2  Patricia Davies             W65     NATO        23:54
 3  Andrew Nicoll               M80     NATO        25:29
 4  Mike Edwards                M55     RAFO        25:44
 5  Jackie Barnes               W75     CLARO       26:07
 6  Victoria Todd               W40     EBOR        26:47
 7  Rebecca Lloyd               W55     EPOC        28:49
 8  Sue Roome                   W65     SROC        29:17
 9  Peter Archer                M75     CLOK        29:59
10  Alan Simpson                M75     CLOK        31:48
11  Jackie Page                 W70     EPOC        31:55
12  Roy Bradley                 M70     CLOK        32:12
13  Susan Stevens               W65     AIRE        34:16
14  Christine Roberts           W70     EBOR        35:00
15  Rod Shaw                    M80     EPOC        35:08
16  Malcolm Ruckledge           M75     WCOC        35:47
17  Richard Clark               M75     EBOR        36:38
18  Robert Page                 M70     EPOC        39:53
19  Margaret Shaw               W70     EPOC        43:56


Very Short Green course
 1  Joan Selby                  W75     CLOK        27:43
 2  Eileen Bedwell              W90     CLOK        57:12


Light Green course
 1  Finn Gardiner               M20     Ind         36:04
 2  Oliver Simmons              M16     HALO        45:34
    Patricia Simmons            W70     HALO           w9


Orange course
 1  Eoin Simpson                M12     LEI         15:52
 2  Maxwell Groom               M12     SYO         18:45
 3  Ellie Todhunter             W12     SROC        19:26
 4  Evan Jones                  M10     CLOK        33:14
 5  Hiroki Holmes               M12     WCOC        36:55
 6  Isla Simpson                W12     CLOK        40:54
 7  Andie Watkins Perez         W21     DRONGO      60:00


Yellow course
 1  Rae Simpson                 W9      CLOK        11:40
 2  Louis Bryant                M10     SYO         12:12
 3  Maisie Todhunter            W10     SROC        23:08
 4  Sola Holmes                 W10     WCOC        26:41


White course
 1  Finley Baker                M10     CLOK        19:35
 2  Lauren Simpson              W7      CLOK        22:51